Nábytkové trezory
Doporučujeme
Trezory na zbraně
Ohnivzdorné trezory
Trezory k zazdění
Archivační a speciální
Luxusní trezory
Vhozové trezory
Trezorové dveře
Trezory na klíče
Kufry a boxy
Ostatní kategorie
Trezorové zámky jsou klasifikovány podle normy EN 1300 do několika bezpečnostních tříd pro trezorové zámky. Trezorové zámky jsou zařazené do bezpečnostních tříd A, B, C, a nejvyšší D. Pouze pro speciální trezory existují bezpečnostní třídy XII a XIII.
Jednotlivé bezpečností třídy určují, jak je který zámek bezpečný, a kolik času, nástrojů a techniky je třeba po jeho otevření. Trezorové zámky ve stejné třídě jsou stejně bezpečné, nezáleží zda se jedná o zámek na motýlkový klíč, mechanický kombinační zámek nebo elektronický zámek s klávesnicí.
Pro zabezpečení trezorů se nejvíce používají trezorové zámky bezpečnostní třídy A, B a v některých případech i C. Úroveň zabezpečení trezoru stoupá při použití většího počtu trezorových zámků. Pro představu, u trezorů s velmi vysokou pátou třídou bezpečnosti podle normy EN1143-1se používají dva zámky typu B. Takový trezor je vhodný pro uschování hotovosti 5 000 000 korun a cenností v několika násobné hodnotě.
Standardně jsou trezory osazeny motýlkovým trezorovým zámkem na klíč, některé trezory mají větší počet trezorových zámků. U trezoru jsou vždy dva klíče ke každému zámku (za příplatek je možné dodat libovolný počet klíčů). U většiny trezorů je možné za příplatek trezor osadit namísto trezorového zámku na klíč mechanickým kombinačním zámkem, nebo elektronickým trezorovým zámkem. V nabídce máme také trezory u kterých je možné osadit biometrický zámek, který se otevírá pomocí přečtení otisku prstu oprávněné osoby, takzvaného Fingerprintu.
Výhody trezorového zámku na klíč:
Nevýhody trezorového zámku na klíč:
Mechanický kombinační zámek je vlastně jakýsi číselník. Obrovskou výhodou je, že od něj nikdy neztratíte klíče. Ovládání je snadné, stačí si pamatovat většinou šestimístnou číselnou kombinaci, kterou zadáváte pomocí střídavého otáčení (doleva, doprava). I když se na první pohled může zdá ovládání složité, jakmile si sami několikrát vyzkoušíte zjistíte jak snadná je obsluha mechanického kombinačního zámku. Kombinaci čísel potřebných k otevření trezoru je možné kdykoliv změnit.
Výhody trezorového mechanického kombinačního zámku
Nevýhody trezorového mechanického kombinačního zámku
Elektronický trezorový zámek je velice rychlý, je velice snadný na obsluhu, změna kombinace je otázkou téměř okamžiku. Zámek je také velice bezpečný, umožňuje několik miliónů kombinací. Většina elektronických zámků je zařazená v bezpečnostní třídě B. Provedení klávesnice zámku trezoru je různé, od plastových až po kovové. Tlačítka trezorového zámku mohou být gumová nebo foliová. Elektronické digitální zámky pro trezor obsahují také další funkce, například funkce časové prodlevy, zámek umí zpozdit otevření. Elektronický trezorový zámek umí vypsat přehled přístupů do trezoru, umožňuje použití více kódu pro více uživatelů. Některé modely elektronických zámků jsou vybaveny automatickým blokovacím systémem a alarmem při opakovaných pokusech o zadání kódů.
Výhody elektronického trezorového zámku:
Nevýhody elektronického trezorového zámku:
Dříve se zámky na otisk prstu objevovali pouze na levných a necertifikovaných trezorech a sejfech, byly používány jako bytové zámky, dveřní zámky. V dnešní době jsou již dostupné velice kvalitní a vysoce bezpečně biometrické trezorové zámky, které jsou certifikované dle trezorových zámkových norem. Biometrické zámky se vyznačují velice snadnou obsluhou, stačí pouze přejet prstem po čtečce trezorového zámku a ten se vám otevře. Tento typ zámků se nejvíce osazuje na ohnivzdorné archivační trezory na dokumenty, kde se předpokládá přístup do trezoru více osobami i několikrát za den.
Výhody biometrického trezorového zámku:
Nevýhody biometrického trezorového zámku:
Počet kusů
Celkem v hodnotě
ks zboží v hodnotě